Za nami Europejski Tydzień Kodowania 2016. Akcja ma na celu popularyzację i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W naszej szkole, podobnie jak w całej Europie, miały miejsce zajęcia przybliżające dzieciom kodowanie. Uczniowie wybranych klas mieli możliwość uczestniczenia w wydarzeniu tworząc animację w Scratchu „Ode to Code” oraz ucząc się programować w wykorzystaniem Minecrafta. Kodowanie w Minecrafcie polegało na rozwiązaniu czternastu zdań z wykorzystaniem narzędzi programistycznych takich jak powtórzenie, pętla czy instrukcja warunkowa. Używając programowania wizualnego uczniowie sterowali postaciami w świecie Minecrafta. Mogli również zobaczyć jak wygląda zapis stworzonego przez nich programu w języku Java. Bardzo ciekawe były zajęcia, na których starsi uczniowie klas piątych i szóstych uczęszczający na zajęcia Akademii Kodowania, uczyli młodszych uczniów z klasy trzeciej, podstaw programowania w Scratchu. Obie grupy były bardzo zadowolone ze współpracy. Szkoła za udział w wydarzeniu otrzymała certyfikat. Już teraz zapraszamy na warsztaty nauki programowania, które planujemy w grudniu z okazji Godziny Kodowania.