Już po raz kolejny nasi uczniowie biorą udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Akcja ta ma miejsce od 28 listopada do 9 grudnia. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na konto Towarzystwa „Nasz Dom”.  Pomoc ta trafi do dzieci, które zostały rozłączone z rodzinami oraz tych, które są taką rozłąką zagrożone. Forma pomocy jest różnorodna: czasami jest to udział w terapii, wyjazd wypoczynkowy, wsparcie finansowe w kierunku rozwijania talentów i zainteresowań dzieci, ale również zakup niezbędnych rzeczy. Każda forma pomocy jest niezmiernie potrzebna.

Akcja polega na zbieraniu „groszy”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego raz dziennie odwiedzają wszystkie klasy. Skarbonka jest przez cały dzień dostępna w jednym z gabinetów lekcyjnych.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tą formę pomocy.

xvii-gora-grosza