Konkurs filmowy „Klasa ze snów”

Zapraszamy uczniów klas 4-6 do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym „Klasa ze snów”. Konkurs polega na wykonanie przez zespół uczniów filmu na temat „Bohater mojej ulubionej lektury na lekcji w nowoczesnej klasie ze snów”.

Film może trwać maksymalnie 2 min. Może być klipem muzycznym, filmem animowanym czy historią fabularną. Może przedstawiać modele, makiety i inne prace plastyczne. Udział w konkursie należy zgłosić do 31.12.2016. Termin zgłaszania filmów upływa 16 marca 2017 r. Ze względów organizacyjnych, prosimy o zgłaszanie chęci udziału w konkursie do 20 grudnia 2016 r.  nauczycielom zajęć komputerowych.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Zwycięskie drużyny zdobędą cenne nagrody dla szkoły, w tym zestawy interaktywne, monitor interaktywny 55″, roboty.  Nagrody będą przyznawane przez Komisję Konkursową (3 główne i 5 wyróżnień) oraz przez publiczność (w formie plebiscytu na Facebooku- 3 główne i 3 wyróżnienia).

Konkurs ma na celu popularyzowanie świadomego i praktycznego wykorzystania najnowszych technologii w procesie uczenia się i nauczania oraz rozbudzenie pasji czytania i świadomości czytelniczej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs zachęca uczniów do rozwijania zainteresowań, inspiruje do wykorzystania własnej wyobraźni i pomysłowości oraz wyrażania swoich pomysłów przez sztukę. Pozwala także na zaktywizowanie uczniów i nauczycieli do wspólnego działania i przygotowania pracy zespołowej. Celem towarzyszącym jest zachęcenie rodziców uczniów do współuczestnictwa w życiu szkoły przez aktywne włączenie się w promocję działań placówki. (Fragment regulaminu)

Informacja o konkursie wraz z regulaminem i listą lektur znajduje się na stronie organizatora.

Folder z informacjami.