Godzina Kodowania w SP 71

Godzina Kodowania jest globalną akcją organizowaną w dniach 5-11 grudnia z okazji Tygodnia Edukacji Informatycznej. Biorą w niej udział dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Akcja ma rozpropagować ideę programowania wśród uczniów i dorosłych. Popiera ją wiele znanych osób, polityków i sportowców w tym Barack Obama oraz sportowcy Serena Williams, Sergio Ramos, Marcelo czy Neymar.

Również w naszej szkole przybliżamy naszym dzieciom podstawy kodowania. Oprócz regularnych zajęć innowacji pedagogicznej Akademia Kodowania dla klas 5 i 6, odbywają się zajęcia z Języka Maszyn, w których uczestniczą uczniowie klas 3-6.

W ramach Godziny Kodowania uczniowie będą rozwiązywali łamigłówki programistyczne. W poniedziałek uczniowie klas 6 b i c uczyli się tworzyć komendy pozwalające rysować figury, utrwalając wiadomości o kątach. We wtorek, dzieci z klasy 1 b tworzyły swoje pierwsze programy a uczniowie klasy 3a kodowały sterując Lightbotem. W środę klasa 4b programowała z Anna i Elsą oraz tworzyła galaktyki w Star Wars. W następnych dniach kolejni uczniowie będą próbować swoich sił w kodowaniu.

W przyszłym tygodniu, w piątek 16 grudnia o godzinie 17 planowane są warsztaty z programowania dla rodziców i uczniów. Na warsztaty należy się zapisać u nauczycieli zajęć komputerowych. Zapraszamy serdecznie! Ilość miejsc ograniczona.

Plakat o warsztatach

[su_youtube url=”https://youtu.be/ip051U7Rvds”]