Świąteczne warsztaty programowania dla rodziców i dzieci

W piątek 16 grudnia, podobnie jak przed rokiem,  odbyły się świąteczne warsztaty programowania w Scratchu, przeznaczone dla rodziców i dzieci.

W miłej, świątecznej atmosferze grupka rodziców i uczniów wzięła w popołudniowych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli zajęć komputerowych naszej szkoły: panią Emilię Wróbel i pana Andrzeja Olechowskiego.

Uczestnicy warsztatów po zapoznaniu się z podstawowymi funkcjami programu, wykonali grę polegającą na zbieraniu świątecznych prezentów. Kolejnym zadaniem było wykonanie animowanej kartki świątecznej. Wszyscy doskonale się bawili. Czas szybko minął przy wspólnym kodowaniu. Rodzice mogli sprawdzić, dlaczego kodowanie tak interesuje dzieci i złapać bakcyla kodowania, wspólnie ze swoimi pociechami stawiając czoło wyzwaniom. Wszystkim udało się wykonać zadanie na 6.

Warsztaty były kontynuacją działań podejmowanych w ramach akcji Godzina Kodowania organizowanej w Tygodniu Edukacji Informatycznej.