„Mini ratownik” – nauka udzielania pierwszej pomocy w 1b

4 kwietnia w klasie 1b odbyły się zajęcia z zakresu pierwszej pomocy „Mini ratownik” zorganizowane przez panią Renatę Ziemiańską w ramach programu zdrowotnego „Na zdrowie!”. Zajęcia przeprowadził przedstawiciel Straży Miejskiej we Wrocławiu.

Pierwszaki podczas zajęć nauczyły się, jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, przypomniały sobie numery alarmowe do poszczególnych służb oraz co najważniejsze nauczyły się jak zachować się, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Głównym celem zajęć było oswojenie dzieci ze sprzętem medycznym, osobą ratownika medycznego oraz innymi służbami ratunkowymi, a przede wszystkim z ideą pomagania. Na specjalnych fantomach, przeznaczonych do nauki pierwszej pomocy dla najmłodszych, dzieci mogły spróbować swoich sił przy resuscytacji.

Przeprowadzone zajęcia pomogły dzieciom zrozumieć jak ważna jest pomoc drugiej osobie i że nawet pierwszoklasista może uratować komuś życie – czasem wystarczy, że będzie wiedział jak wezwać pomoc.