Egzamin na Kartę Rowerową

W dniu 8 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 71 odbył się praktyczny egzamin na Kartę Rowerową. Egzamin teoretyczny (test) odbędzie się 20 czerwca o godz. 9.45 w sali 38.

Egzamin teoretyczny obejmuje: wiadomości teoretyczne z zasad ruchu drogowego (przepisy obowiązujące pieszych i rowerzystów, w tym znajomość znaków drogowych, obowiązkowe wyposażenie roweru), obsługę techniczną roweru, pomoc przedlekarską – (stosowną do wieku).

Na stronie Stowarzyszenia Wrocławska Inicjatywa Rowerowa można zapoznać się z podstawowymi przepisami obowiązującymi rowerzystów.

Kartę Rowerową wydaje nieodpłatnie Dyrektor Szkoły, po zdaniu przez ucznia egzaminu praktycznego i teoretycznego. Do egzaminu mogą przystąpić uczniowie, którzy ukończyli 10 rok życia i posiadają pisemną zgodę rodziców oraz wychowawcy.Zgodę rodzice wyrażają poprzez podpis w odpowiedniej rubryce „Arkusza zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową”, kartę będzie można pobrać w Sali 38 lub ze strony szkoły.

Do otrzymania Karty Rowerowej niezbędne jest zaliczenie wszystkich punktów „Arkusza” oraz dostarczenie do nauczyciela podpisanego zdjęcia.

Galeria zdjęć z zeszłorocznego egzaminu.