Turniej Finałowy Projektu „Edukacja przez szachy w szkole” Warszawa 01-02.06.2017r

W dniu 2 czerwca odbył się turniej finałowy programu „Edukacja przez szachy w szkole”. Nasza drużyna z SP 71 już drugi raz wybrała się na tę imprezę.

Pojechaliśmy już w czwartek, żeby skorzystać z okazji i podziwiać uroki Warszawy. Udało nam się obejrzeć wspaniałą panoramę z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Dodatkowo zwiedziliśmy „coś bardziej na poważnie”, czyli Muzeum Powstania Warszawskiego. Pogoda na szczęście okazała się łaskawa i była idealna na piesze wędrówki.

W piątek w doskonałych nastrojach stawiliśmy się na Torwarze. Po bardzo emocjonujących rozgrywkach mamy bardzo dobre informacje – Piotr Butkiewicz 3 miejsce (5/6); Damian Denysów – 5 miejsce (5/6); Piotr Lecyk – 6 miejsce (5/6); Ania Skinderowicz – 7 miejsce (5/6); Maja Puchalska – 23 miejsce (4/6).

Niestety na klasyfikację drużynową nie mogliśmy liczyć w tym roku, bo tuż przed wyjazdem rozchorował nam się jeden zawodnik 🙁 Szkoda…

Chłopcy jako nagrody dostali zegary szachowe i zaproszenie do bezpłatnego udziału w Igrzyskach Szkolnych w Szachach w Drzonkowie w październiku 2017.

Dziękujemy pani Paulinie i panu Wojtkowi za organizację i opiekę podczas wyjazdu.

Za rok też chcemy tam być !!!

Film podsumowujący Turniej Finałowy projektu Edukacja przez Szachy w Szkole.