„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”- zbiórka zniczy

„MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA”-
zbiórka zniczy

Dzień 1-ego listopada to dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pomoc i pamięć. Dolnośląscy uczniowie od kilku  lat porządkują kresowe nekropolie, a w m-cu październiku zbierają znicze i w ten sposób inaugurują kolejną edycję akcji „MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA”

W  ramach Szkolnego Wolontariatu w m-cu październiku w naszej szkole będziemy zbierać znicze, które przekażemy do siedziby Telewizji Wrocław przy ul. Karkonoskiej 8. Zapłoną one na wielkich narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie i Łyczakowie we Lwowie, ale również na wszystkich 50 polskich cmentarzach na Ukrainie, które tego lata  remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska. Delegacje uczniów wyjadą na początku listopada z ekipą STUDIA WSCHÓD TVP, aby w różnych miejscach Ukrainy zapalić ognie pamięci na grobach naszych pradziadów i bohaterów narodowych.

Zapraszamy uczniów i rodziców o włączenie się w akcję. Znicze prosimy przynosić do sali nr 24. Za każdy okazany gest życzliwości serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu i Wolontariusze