III WROCŁAWSKI KONKURS CZYTELNICTWA I WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH „DISCOVER ENGLISH SPEAKING COUNTRIES”

Konkurs jest skierowany do uczniów klas V – VII szkół podstawowych.

Konkurs ma na celu:

• rozwijanie sprawności czytelniczej w języku angielskim,
  • promowanie znajomości języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych,
  • motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego,
  • rozwijanie w uczniach postawy ciekawości innych kultur oraz kształtowanie postawy tolerancji dla różnorodności kulturowej,
  • poszerzanie wiadomości uczniów o krajach anglojęzycznych,
  • wspieranie uzdolnień i umożliwienie uczniom wykazania się wiedzą szkolną i pozaszkolną.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas V-VII szkół z elementami różnicowania poziomów. Konkurs będzie sprawdzał wiedzę o krajach anglojęzycznych oraz promował czytelnictwo w języku angielskim.

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 40 we Wrocławiu i Szkoła Podstawowa nr 83 we Wrocławiu.

Partnerem konkursu jest Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

1. Zakres tematyczny III Wrocławskiego Konkursu „DISCOVER ENGLISH SPEAKING COUNTRIES” to:
    historia, geografia, kultura i obyczaje, legendy, architektura, polityka, wynalazki, literatura, muzyka, kino i sławni ludzie krajów anglojęzycznych.
    Kraje: Zjednoczone Królestwo, Stany Zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia, Irlandia, Kanada, Indie, RPA.

I etap –szkolny
Odbędzie się 21.11.2017 r. Uczestnicy konkursu rozwiązują 45-minutowy test pisemny w języku angielskim ułożony na podstawie wybranych pytań przygotowanych przez uczniów i organizatorów.

UWAGA!
Dwa tygodnie przed terminem konkursu zapisani uczniowie otrzymają materiały (pytania wraz z kluczem odpowiedzi) na podstawie których ułożony będzie test konkursowy.

Zgłoszenia:
Osoby chcące wziąć udział w konkursie zapisują się u p.Ewy Gieroń. Udział w konkursie jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie pisemnej zgody rodziców (do pobrania u p. Gieroń lub na stronie internetowej szkoły) w nieprzekraczalnym terminie do 7.11.2017

zgoda na udział w konkursie