Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

W naszej Szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Uczniowie klas IV – VI włączyli się do szkolnych obchodów tego pięknego dnia. Nie tylko prowadzili dyskusje o bajkach, czytali lub oglądali swoje ulubione bajki, ale również wcielili się w bohaterów bajek. Kolorowe postacie, pomalowane, przebrane, zamaskowane, a przede wszystkim uśmiechnięte twarze wypełniły szkolne korytarze. W szkole panowała iście bajkowa atmosfera. Wszystkie przebrane osoby wzięły udział w sesji fotograficznej, a jej efekty można zobaczyć w przygotowanej galerii.

Każda z klas  przygotowała dekoracje na szkolny korytarz – ilustracje postaci z wybranej bajki Disneya. Był to konkurs do Ligi Klas. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Kategoria  Klasy IV: I miejsce -kl. IV a, II miejsce- klasa IV c, III miejsce – klasa IV b
Kategoria Klasy V:  I miejsce -kl. V c , II miejsce- klasa V b , III miejsce – klasa Va
Kategoria Klasy VI: I miejsce -kl. VI b , II miejsce- klasa VI a , III miejsce – klasa VI c

Drugim konkurs polegał na przebraniu się za postaci bajkowe jak największej liczby uczniów z klasy. W tym konkursie najbardziej zgraną klasą okazała się klasa VI b (100%) – 35 pkt do Ligi klas. Pozostałe wyniki kształtują się następująco:
30 pkt – kl.IV b, IV c,
20 pkt – IV a, V c, VI a,
10 pkt – V a, V b, VI c.

Również klasy 1-3 świętowały Światowy Dzień Postaci z Bajki. Uczniowie klas szóstych swoim młodszym kolegom czytali bajki znane jak również swoje własne, które napisały na tę okoliczność. Dzieci w tym dniu przyszły przebrane za swoje ulubione postacie bajkowe, opowiadały z jakiej bajki pochodzi wybrana przez nich postać.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przybrał w tym roku w szkolnej świetlicy wyjątkową formę. Bohaterowie baśni, legend i bajek od dziesięcioleci należą do grona dziecięcych idoli – stąd też ich święto musiało być hucznie obchodzone.

Zajęcia lekcyjne i świetlicowe stały się niepowtarzalną przygodą, którą stworzyli dzielni rycerze, piękne księżniczki, siejący grozę piraci, przyjacielskie potwory czy mówiące ludzkim głosem zwierzaki. W bajkowy nastrój wprowadzały wszystkich historie odczytywane przez nauczycieli, starszych uczniów, ale i gości spoza szkoły – klasę 2a, w czasie zajęć świetlicowych, odwiedziły Panie Elwira Babiarczyk i Paulina Łukasik (studentki Filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim,  z Koła Naukowego Miłośników Metodyki Oczywistej ,,MIMO”).

Uczniowie przebierali się za ulubione postacie. Prezentowali sylwetki bohaterów bajek i legend, rysowali ich portrety, czytali historie i oglądali filmy animowane z nimi związane, a także brali udział w konkursach, podczas których prezentowali swoją wiedzę o bajkach i umiejętności wokalne.

Magiczny nastrój nas nie opuszcza i jeszcze przez długi czas w szkolnych ławkach będziemy przeżywać niesamowite historie, rodem z kart baśniowych ksiąg.