Zdrowy podwieczorek w świetlicy

W ramach ogólnopolskiego programu „Śniadanie daje moc” w naszej świetlicy odbyło się kolejne działanie propagujące zdrowe odżywianie. Tym razem uczniowie klasy 2a, 2b i 3b przygotowali zdrowy podwieczorek. Po rozmowie na temat zasad zdrowego odżywiania dzieci przystąpiły do wykonania podwieczorku. Największą atrakcją tego wydarzenia było wyciskanie! Nie, nie ciężarów a owoców i warzyw na pyszne, świeżutkie soki i smoothie. Każdy miał możliwość wypicia kubeczka świeżo wyciskanego soku, zjedzenia surówki lub sałatki owocowej, schrupania pestek dyni, orzechów, suszonych owoców, płatków musli z jogurtem. Wykorzystaliśmy do tego celu także owoce i warzywa ze szkolnego programu „Owoce i warzywa w szkole” m.in. rzodkiewki i jabłka. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.