Międzyszkolny konkurs j.angielskiego dla klas IV-VII „Atrakcje przyrodnicze i architektoniczne krajów anglojęzycznych”

Organizator: SP nr 58 we Wrocławiu

Cele konkursu:

1. Poszerzanie wiedzy uczniów o kulturowy aspekt znajomości języka angielskiego.
  2. Realizacja projektów międzyprzedmiotowych, uwzględniających wiedzę językową, historyczną, przyrodniczą, geograficzną oraz informatyczną, plastyczną i techniczną.
  3. Zachęcanie uczniów do wykorzystywania i prezentacji własnych umiejętności językowych  i artystycznych.
  4. Popularyzacja języka angielskiego.

Warunki uczestnictwa:

1. Uczniowie indywidualnie przygotowują pracę, (przestrzenną lub płaską), której tematem jest wybrana atrakcja przyrodnicza lub architektoniczna kraju anglojęzycznego spośród wskazanych: Wielka Brytania, w tym Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna, Irlandia, USA, Kanada, Australia i Nowa Zelandia;
  2. Technika wykonania projektu jest dowolna i może uwzględniać wykorzystanie różnorodnych materiałów (np. papier, karton, drewno, masę solną, plastelinę, surowce wtórne, plastik, wełnę, styropian, itp.), według własnego pomysłu.
  3. Do pracy należy dołączyć etykietę informacyjną wykonaną komputerowo i uwzględniającą następujące dane:

– krótki, prosty opis w języku angielskim wybranej atrakcji przyrodniczej lub architektonicznej,

– małą ikonę oryginału wybranej atrakcji przyrodniczej lub architektonicznej, oraz

– imię i nazwisko autora pracy, – szkołę, klasę,

– imię i nazwisko szkolnego opiekuna – nauczyciela j. angielskiego i kontaktowy adres mailowy.

Etykieta może być umieszczona na pracy lub dołączona do niej jako osobny element.

Każda ze szkół przystępujących do konkursu przeprowadza wewnętrzne eliminacje we własnej placówce i zgłasza do organizatora maksymalnie cztery najlepsze prace

Spośród zgłoszonych prac wybrane zostaną trzy zwycięskie projekty, a ich autorzy wraz z nauczycielami zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów. Planowany termin uroczystości to 9 marca 2018r.

Termin oddania prac:

Prace uczniów budynku A zbiera p.Ewa Gieroń do dnia 14.02.2018 r.

Prace uczniów budynku B zbiera p. Jachimowicz do dnia 14.02.2018 r.