21 marca – Dzień Nowych Technologii w Edukacji

21 marca, po raz pierwszy, obchodzony jest Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Idea obchodów dnia zrodziła w Komisji Europejskiej w 2017 roku, podczas prac dotyczącej rozwoju jednolitego rynku cyfrowego Patronat nad inicjatywą objął European Schoolnet, europejska sieć 34 ministerstw edukacji. Organizatorem akcji w Polsce jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W Dniu Nowych Technologii w Edukacji uczniowie w całej Europie wezmą udział w różnych aktywnościach z wykorzystaniem nowych technologii.
W naszej szkole na co dzień wykorzystujemy nowe technologie w nauczaniu. W czasie lekcji wykorzystywane są różnorodne platformy edukacyjne, podręczniki, interaktywne quizy i podręczniki. Uczniowie uczą się kodowania na zajęciach informatyki oraz zajęciach dodatkowych Akademii Kodowania oraz Klubie Informatyka z robotyką. Poznają nowe technologie, uczą się pracy w chmurze.
Bierzemy udział w programie edukacyjny Liga Niezwykłych Umysłów. Uczniowie mają możliwość spróbować swoich sił w programowaniu na platformach typu Game Based Lerning. W ramach Szkoły w Mieście uczniowie biorą udział w warsztatach programowania robotów. Jesteśmy organizatorem konkursu programowania o zasięgu dolnośląskim.
Szkoła bierze udział w programie Aktywna Tablica, w ramach którego cztery sale lekcyjne zostały wyposażone w nowoczesne, wielodotykowe tablice interaktywne. Systematycznie bierzemy udział w akcjach edukacyjnych Godzina Kodowania, Tydzień Kodowania, Dzień Bezpiecznego Internetu.
W dniu dzisiejszym uczniowie będą mogli zapoznać się z quizami przygotowanymi przez NASK, dotyczącymi bezpieczeństwa oraz różnych narzędzi i usług sieciowych. Quizy można więc będzie wykonać na zajęciach w szkole lub w wolnym czasie w domu, również z udziałem rodziców. Każdy uczestnik zabawy będzie miał możliwość wydrukowania zaświadczenia, potwierdzającego rozwiązanie quizu. Zabawa będzie dostępna 21 marca przez całą dobę na stronie Akademii NASK.