GALERIA TALENTÓW SP71

TYMON TERCZYŃSKI – uczeń klasy V.

Tymon od najmłodszych lat lubił występować przed publicznością. W latach 2015-2017 zagrał w 3 sezonach „Rodziny Rozsądnych” będących częścią projektu UMWD (Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego) „Bezpieczny Dolnoślązak”. Od 2015 roku jest członkiem szkolnego teatru, gdzie z powodzeniem wcielił się rolę czwartego króla czy dyrektora szkoły. Pięciokrotnie wygrał szkolny konkurs recytatorski. W 2015 r. na Międzyszkolnym Turnieju Recytatorskim „Skrzydlate słowa” zdobył I  miejsce i nagrodę publiczności. W 2016 r. zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Dzieci Szkół Podstawowych i Gimnazjów Wrocławia, a w 2017 r w tym samym konkursie był pierwszy.
Poza występowaniem Tymona pasją jest przyroda. W 2015 r. wraz z Anią Grynkiewicz zajęli pierwsze miejsce w Konkursie Wiedzy Ekologicznej, w 2016 r. w Międzynarodowym Konkursie Ekologicznym pt. „Smacznie, zdrowo, kolorowo” był trzeci , a w kolejnej edycji konkursu pt. „Woda źródłem życia” w 2017 r. zajął 2 miejsce.

W wolnym czasie rozwiązuje zadania matematyczne, co zaowocowało wysokimi miejscami w konkursach matematycznych Alfik czy Kangur”.

JUSTYNA ŁOCHINA klasa V – szachistka

Niezwykle utalentowana zawodniczka Wrocławskiego Klubu Szachowego „Kopernik”. W ciągu ostatniego roku przeskoczyła od IV kategorii szachowej do I normy centralnej uzyskując ją na Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w szachach zajmując 5 miejsce. 4krotna złota medalistka Wrocławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych i Przedszkoli w roku 2015/2016 i 2016/2017. Wzięła udział w Mistrzostwach Europy Szkół w roku 2016 plasując się na 28 pozycji. Wielokrotnie stawała na podium w trakcie wrocławskich turniejów takich jak Oława Chess Classic, Mistrzostwa WKS Kopernik i Memoriał Fischera.

Złoty medalistka Drużynowych Igrzysk Wrocławia, Srebrny medalistka Drużynowych Mistrzostw strefy Wrocławskiej i Finału Dolnośląskiego w roku szkolnym 2016/2017.

PIOTR BUTKIEWICZ klasa III – szachista.

W szachy gra od 2 lat, jest zawodnikiem Wrocławskiego Klubu Szachowego „Kopernik”. W ciągu ostatniego roku przeskoczył od V kategorii szachowej do II kategorii szachowej. Złoty medalista Drużynowych Igrzysk Wrocławia, Srebrny medalista Drużynowych Mistrzostw strefy Wrocławskiej i Finału Dolnośląskiego w roku 2016/2017,  IV miejsce cyklu turniejów V Wrocławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych i Przedszkoli w roku 2016/2017.

PIOTR KEJNA klasa IV – szachista.

W szachy w gra już od kilku lat, jest zawodnikiem GCKiS Kobierzyce. W wieku lat siedmiu uzyskał II kategorię szachową, a rok póżniej na Mistrzostwach Europy Szkół zajął 3 miejsce co pozwoliło mu na uzyskanie tytułu kandydat na mistrza (CM). Złoty medalista Drużynowych Igrzysk Wrocławia, Srebrny medalista Drużynowych Mistrzostw strefy Wrocławskiej i Finału Dolnośląskiego w roku 2016/2017; Srebrny medalista Drużynowych Igrzysk Wrocławia, Złoty medalista Drużynowych Mistrzostw strefy Wrocławskiej i brązowy medalista Drużynowego Finału Dolnośląskiego w roku 2016/2017; 4krotny złoty medalista cyklu turniejów Wrocławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych i Przedszkoli w roku 2015/2016; 2016/2017;  I miejsce indywidualnie i V miejsce DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ KLAS I-III w 2016 w Łukęcinie; 3 miejsce w SZKOLNYCH INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI W SZACHACH w Poroninie w 2017. Wielokrotny medalista i turniejów szachów klasycznych i szybkich (również dla dorosłych); wielokrotny laureat i finalista Mistrzostw Polski Juniorów. Obecnie w kadrze młodzików Polski.

NATALIA MACIEJCZYK klasa V – gimnastyczka

Jest zawodniczką UKS „Kopernik”. Gimnastykę artystyczną trenuje już szósty rok. Bierze udział w Turniejach Krajowych i Międzynarodowych: w Krakowie zajęła 5 miejsce, w Poznaniu 7 miejsce, w Brzegu Dolnym 9 miejsce, w Warszawie 2 miejsce. w 2015 r zdobyła brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

PIOTR SIEKANOWICZ klasa VI – tenisista

Jest zawodnikiem Krzyckiego Klubu Sportowego mieszczącego się  przy ul. Pułtuskiej we Wrocławiu .

Trenuje  pod kierunkiem trenera Łukasza Privseka, którywypatrzył go w przedszkolu, kiedyPiotrekmiałpięć lat. Sportowazabawa w grupierówieśnikówobjętychautorskimprogramempanaŁukasza „10 tenis”szybkoprzeszła u Piotrka w sportowapasję.

Nad rozwojem sportowym Piotra pracuje w sumie kilku trenerów. Cykl treningowy obejmuje kilka rodzajów treningu np.  trening tenisowy, sprawnościowy, ogólnorozwojowy, fizjoterapeutyczny. Obecnie Piotr trenuje minimum 3 godzinydziennietakże w dniwolne, a nawetświęta, botakczęstozaplanowanesąturniejetenisowe.

Piotr jest członkiem Polskiego Związku Tenisowego i plasuje się na 7 miejscu w rankingu zawodników do lat 12 w Polsce. Obecnieprzeszedł do grupymłodzików, kategoriawiekowa 12-14 lat.

Po dłuższej zimowej przerwie spowodowanej kontuzjami Piotr znów odnosi sukcesy. W marcuzajął I miejsce w Turnieju Family Tennis Camp w Karpaczu/ ŚciegnachorazzdobyłtytułMistrzaDolnegoŚląska w kategoriimłodzikównakwietniowymturnieju w Smolcu.

JAKUB LUBERAŃSKI klasa VI – szachista

W szachy w gra już od kilku lat, jest zawodnikiem największego wrocławskiego klubu KSZ Polonia. Potwierdził swoje wysokie kwalifikacje na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzonkowie zajmując 14 miejsce w Polsce i podwyższając swoją kategorię do II+. Złoty medalista Drużynowych Igrzysk Wrocławia, srebrny medalista Drużynowych Mistrzostw strefy Wrocławskiej i Finału Dolnośląskiego w roku 2016/2017; srebrny medalista Drużynowych Igrzysk Wrocławia, złoty medalista Drużynowych Mistrzostw strefy Wrocławskiej i brązowy medalista Drużynowego Finału Dolnośląskiego w roku 2016/2017; 6 miejsce na SZKOLNYCH INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH POLSKI W SZACHACH W PORONINIE; 4-krotny złoty medalista cyklu turniejów Wrocławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych i Przedszkoli w roku 2015/2016 i  2016/2017. Wielokrotny finalista lokalnych wrocławskich turniejów. Specjalnością Kuby są szachy szybkie i błyskawiczne.