SZACHY W SP 71

images-1

SZACHY W SZKOLE

codziennie 7.00 – 7.45 – zajęcia z Laser Teamem – budynek A sala 15,
pn, śr, pt 8.00 – 8.45 zajęcia z klasami  1 w ich gabinetach
codziennie 14.40 – 17.00 zajęcia w sali klubowej – budynek B sala 17

Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich

W sobotę 28 października odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich. Startowało 18 drużyn. W pierwszym zespole  Miedzi Legnica zagrał Piotr Kejna, uczeń klasy 5c, na 3 szachownicy. Jakub Luberański, uczeń klasy 7b,  natomiast zagrał w pierwszym zespole Polonii Wrocław na 2 szachownicy. Po ponad 4 godzinach zmaganiach ostatecznie wygrał zespół Piotra Kejny (Miedz Legnica I), na drugim miejscu zespół Kuby (Polonia Wrocław I), miejsce trzecie przypadło zawodnikom ...
Więcej

Kolejne sukcesy naszych szachistów na VI Wrocławskiej Lidze Szachowej.

W piątek 20 padziernika 2017 r w  SP w Wysokiej odbył się już drugi z czterech turniejów VI Wrocławskiej Ligii Szachowej. Reprezentację naszej szkoły w tych zawodach tworzyło aż 35 zawodników i zawodniczek z klas 0-7. Nieobecność naszych najsilniejszych, którzy walczyli na eliminacjach makroregionów do Mistrzostw Polski Młodzików nieco „zamieszała” w tabeli finałowej. Klasyfikacja drużynowa II turnieju przedstawia się następująco: szkoła ilość zawodników ilość punktów zawodnic...
Więcej

Świetny występ naszych szachistów na turnieju eliminacyjnym do OOM w Kudowie.

W dniach od 14 - 20.10.2017 w Kudowie Zdrój odbył się turniej strefowy, eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 28.04.2018-05.05.2018r w miejscowości Sypniewo. Był to trudny turniej, zwłaszcza w grupach starszych (do lat 11 i 13), ponieważ do Olimpiady awansuje tylko czerech zawodników. Turniej zakończył się awansem z I miejsca Jakuba (w najstarszej grupie do lat 13), który zdobył 8 z 9 punktów i pokonał zawodników z dużo wyższymi rankingami zyskując 132 pkt elo. Pio...
Więcej

Mistrzostwa Szkoły Klas 1-6 w szachach.

W dniu 18 października  w naszej szkole zostały rozegrane turnieje szachowe w ramach Mistrzostw Szkoły klas 1-6, w dwóch grupach chłopców i dziewczynek. Emocje trwały do samego końca, miejsca na podium zwłaszcza w grupie chłopców rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej rundzie. Ostatecznie na podium stanęli: dziewczynki chłopcy 1. Justyna Łochina 1. Piotr Kejna 2. Anna Skinderowicz 2. Piotr Butkiewicz 3. Maja Puchalska 3. Damian Denysów Medale i dyplomy dla zwycięz...
Więcej

Mistrzostwa Szkoły w szachach klas 1-3

W dniu 4 października w SP71 został rozegrany turniej o Mistrzostwo Szkoły w szachach w klasach 1-3. Udział w turnieju wzięło ok 30 uczniów. Po zaciętej rywalizacji wyniki turnieju przedstawiają się następująco: w kategorii dziewcząt:                                                                                       w kategorii chłopców: 1 miejsce Ania Skinderowicz kl. 3a                                                    1 miejsce Piotr Lecyk kl.3a 2 miejsce Maja Puchalska kl.3a          ...
Więcej

Dwa złotemedale i srebrny na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych

W dniach 23 i 24 września w hali sportowej w Żarowie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych. Po dwóch dniach zmagań na szachownicach, wielu zaciętych pojedynkach możemy się pochwalić ogromnym sukcesem naszego "Laser Teamu".  Piotrek Kejna (grupa do 11 lat, 6,5 pkt na 7) i Jakub Luberański (grupa do 13 lat, 6 pkt z 7) zdobyli złote medale.  Justyna Łochina została srebrną medalistką w grupie do 13 lat (5,5 pkt z 7). Gratulujemy i ogromnie się cieszymy! Pozostali ...
Więcej

Sukcesy indywidualne naszych szachistów w VI Wrocławskiej Lidze Szachowej!

W piątek 22 września 2017 r w  SP w Wysokiej odbył się pierwszy z czterech turniejów VI Wrocławskiej Ligii Szachowej. Reprezentację naszej szkoły w tych zawodach tworzyło aż 28 zawodników i zawodniczek z klas 1-7. Dla niektórych z nich turniej był kolejną "rutynową" bitwą, ale dla najliczniejszej grupy uczniów z klasy 1 był to pierwszy turniej "na poważnie". Po niekiedy "burzliwej" walce przy szachownicach, zaliczyli oni udany debiut, z powodzeniem zaliczając pierwszy turniej. I tak: Julia Se...
Więcej