OD INSPIRACJI DO KREACJI

W roku szkolnym 2019/2020 w ramach programu „Od inspiracji do kreacji” realizujemy  projekt „Matematyka w przestrzeni”.

Uczniowie  pod kierunkiem nauczycieli realizują projekt tworząc prace w różnych obszarach:

  • tworzą lapbooki – formy przestrzennych prezentacji przeczytanych książek
  • przygotowują  polsko-angielską scenkę kabaretową „Matematyka w przestrzeni”
  • biorą udział w warsztatach – historia w liczbach, matematyka w sztuce
  • uczestniczą w zajęciach tanecznych- „Taniec z matematyką”
  • tworzą prace plastyczne „Matematyczny pociąg”
  • uczęszczają na zajęcia z fizyki „Fizyka zaklęta w przestrzeni”
  • realizują różnorodne zadania związane z figurami geometrycznymi
  • tworzą plansze dydaktyczne do nauki nut

Uczestnicy programu „Od  inspiracji do kreacji” nie tylko biorą udział w interesujących  projektach, poznają ciekawych ludzi, poszerzają swoją wiedzę na dany temat, ale uczą się czegoś równie ważnego, a może i ważniejszego – odpowiedzialności za siebie i innych, rozwijają swoją kreatywność, zainteresowania, umiejętności komunikacyjne, językowe i artystyczne.

Od inspiracji do kreacji w latach poprzednich

Wpisy:

PoCiąg matematyczny

W ramach projektu " Matematyka w przestrzeni..." w  klasa IB  pod opieką Pani Beaty Giermek przygotowuje pracę plastyczną  pt. " Pociąg matematyczny". W ramach projektu dzieci realizują różne zagadnienia matematyczne na poziomie ucznia klasy pierwszej. Dzieci wykonują w dużym formacie prace z zagadnieniami matematycznymi, z wykorzystaniem różnych materiałów. Zdobywają nowe wiadomości, rozwijają kreatywność. Każdy wagonik to inne zagadnienie matematyczne: - plansze do za...
CZYTAJ WIĘCEJ

Taniec z matematyką

Podczas zajęć „Taniec z matematyką”  prowadzonych przez Panią Paulinę Kubiak w ramach programu „Od inspiracji do kreacji” uczniowie klas 0-IV poznawali kroki taneczne z uwzględnieniem obszaru matematyki. Wykonując układy choreograficzne uwaga uczniów skierowana była na liczenie taktu. Integracyjne zabawy rytmiczne umożliwiały rozwijanie m.in. poczucia rytmu i orientacji w przestrzeni. Uczniowie poznali podstawowe kroki samby, cha-cha i walca angielskiego, a także przyswoili różnoro...
CZYTAJ WIĘCEJ

„W drodze … do poznania poezji dziecięcej w języku angielskim”

Klasa III B w ramach zajęć twórczych realizujących program Od inspiracji do kreacji” pod opieką wychowawcy Beata Giermek i nauczyciela języka angielskiego Ewy Gieroń przygotowała prezentację kreatywnych wierszy o zwierzętach w języku angielskim. Do zaplanowanej inscenizacji uczniowie przygotowali piękną recytację wierszyków w języku angielskim, wykonali samodzielnie dekoracje, rekwizyty, stroje, kukiełki oraz stworzyli ilustracje do wierszy. Efektem działań były scenki teatralne odgrywane pr...
CZYTAJ WIĘCEJ

Droga do … domu

Uczennice trzecich  klas gimnazjalnych pod opieką Pani Elżbiety Kazańskiej realizują temat „Droga do …domu”. Bohaterką jest rudowłosa dziewczyna, która podróżuje przez różne kontynenty a jej domem jest Polska. Jest ukazana w drodze przez życie i świat, gdyż przedstawiana jest w różnym wieku od dzieciństwa przez młodość, wiek dojrzały i starość.  Efektem projektu mają być duże plansze, które ją ukazują w tej wędrówce. Przygotowała Joanna Łaźniowska
CZYTAJ WIĘCEJ

Zajęcia taneczne „Droga do … sukcesu”

Uczniowie poprzez zabawy rytmiczne, naukę różnorodnych tańców (walc angielski, samba, cha-cha, polka, polonez), a także poprzez improwizację ruchową przygotowywali się do różnego rodzaju występów. Dzięki wykorzystaniu twórczych metod, takich jak burza mózgów, elementy ruchu rozwijającego W. Sherborne, elementy metody aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss, dzieci miały realny wpływ na tworzenie układów tanecznych. W sposób kreatywny podejmowały decyzje odnoście kroków i muzyki, a także...
CZYTAJ WIĘCEJ

„W drodze z … książką”

W ramach realizacji zadań z obszaru „W drodze z … książką” w listopadzie 2018 roku uczniowie klasy 3B gimnazjalnej przygotowali warsztaty w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 dla dzieci niepełnosprawnych. Gimnazjaliści zorganizowali zajęcia literacko – plastyczne dla uczniów OSW nr 1.  Podczas zajęć zaprezentowano bajki o wędrówkach zwierząt i przygodach jakie napotykają na swojej drodze – odzwierciedleniem podróży różnych zwierząt były prace plastyczne wykonane za pomocą rąk i nóg przez ...
CZYTAJ WIĘCEJ