Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek – 7 listopada 2017

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W szkole będziemy go obchodzić 7 listopada (wtorek).

Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Z tej okazji organizujemy szkolne obchody tego święta, w tym dwa konkursy wliczane do Ligi Klas (dotyczy klas IV – VI).

• Wystawa prac (postaci z bajek) na korytarzu na I piętrze. (konkurs do Ligi Klas)
  • Ocena strojów i przebrań za postaci z bajek. (konkurs do Ligi Klas)
  • Po trzeciej lekcji we wtorek, zapraszam wszystkich uczniów przebranych do jadalni szkolnej na wspólne zdjęcie.
  • Czytanie fragmentów bajek
  • Konkurs KAHOOT znajomości bajek Disneya w sali 38. (Uczniowie startują indywidualnie. Konkurs będzie przeprowadzony przy komputerach. Możliwy jest również korzystanie z własnego urządzenia z dostępem do Internetu.)
  • Parada postaci z Bajek

OPIS KONKURSÓW WLICZANYCH DO LIGI KLAS

Plakaty/ portrety/kontury postaci z wybranej przez klasę bajki.

Klasa wybiera sobie jedną z bajek Disneya, rezerwuje tytuł u pani Emilii Wróbel. Tytuły bajek (serie) nie mogą się powtórzyć. Każda z klas wywiesza przygotowane prace na swoim sznurku na korytarzu na I piętrze. Ostateczny termin wywieszenia prac to 6 listopada. Za wywieszenie prac odpowiedzialny jest wychowawca klasy. Oceniana będzie staranność, ilość przygotowanych prac, technika wykonania.

Klasy będą oceniane na poziomach klas.

Komisja konkursowa: E. Wróbel, A. Bagiński, M. Jaszczołt

Maska/ strój postaci z dowolnej bajki.

Drogi Uczniu.
Przygotuj przebranie za wybraną przez Ciebie postać z bajki. Jeżeli nie masz kostiumu – przygotuj maskę. 7 listopada komisja konkursowa sprawdzi ile uczniów z każdej klasy włączyło się do wspólnej zabawy. Im więcej uczniów z klasy się włączy do tego konkursu, tym więcej punktów klasa zdobywa do Ligi Klas.

Komisja konkursowa: E. Wróbel, M. Jaszczołt