Mistrzostwa Wrocławia w lekkiej atletyce

16.05.2018 na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w lekkiej atletyce. Reprezentanci naszej szkoły mimo mocno okrojonego ( choroby, wycieczki) składu spisali się fantastycznie. 10-cio osobowa reprezentacja w bardzo mocno obsadzonych zawodach zajęła dużo wysokich miejsc. Na szczególne wyróżnienie zasługują reprezentantki sztafety 4×100 metrów i nasz kulomiot.

Złoty medal i tytuł Mistrza Wrocławia zdobył uczeń klasy 6c Światosław rezultatem 8,75m.

Srebrny medal i tytuł Wicemistrzyń Wrocławia zdobyły w bardzo trudnej (14 reprezentacji) ale i widowiskowej konkurencji sztafet 4×100 dziewcząt  (w czasie 1:00,0) Oliwia z 6b, Joanna i Łucja z 6a oraz Maja O. 6c.

Tuż za podium znalazł się, w chyba najsilniej obsadzonej konkurencji (ok. 40 zawodników), startujący po raz pierwszy w skoku w dal Kacper z klasy 7 d (4,47m.)

Pozostali nasi reprezentanci także startowali bardzo dobrze: Maciek z klasy 6a wygrał swój bieg na 300m (ogólnie 8 m-ce). Łucja, również z 6a,  tuż za finałem. Na pochwałę zasługują wszyscy, którzy zostali rzuceni na głęboką wodę- startując w konkurencjach po raz pierwszy: Zosia z 6a, Hania 7d i Ola 7d. Zawodnicy z miejsc 1-6,  nasza sztafeta oraz rekonwalescenci, którzy nie mogli wystąpić na ww. zawodach, będą nas reprezentować na zawodach strefy wrocławskiej 05.06.2018. Gratulacje! Trzymamy za wszystkich kciuki.