PROJEKT EDUKACYJNY „TANIEC MOJĄ NOWĄ PASJĄ!”

Korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia i możliwości organizacyjnych mgr Alicja Majewska opracowała projekt edukacyjny o nazwie „Taniec moja nowa pasja”, który adresowany jest do klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych.

Projektem objętych zostało pięć jednostek edukacyjnych, wybranych przez Departament Edukacji UM Wrocławia – zajęcia prowadzone są dla 430 uczniów.

Zajęcia rozpoczęły się we wrześniu i skończą się wraz z rokiem szkolnym.

W ramach realizowanego zadania zorganizujemy dwa turnieje:
pierwszy odbędzie się 11 GRUDNIA 2018 w SP nr 82 we Wrocławiu ul. Górnickiego, drugi 1 CZERWCA 2019 będzie częścią międzynarodowego projektu sportowego, Turnieju Międzynarodowego Strawberry Dance Forever.

Projekt wspiera Gwiazda Telewizyjna Pani Iwona Pavlovič, która obecna będzie na obu turniejach.

Ogólne cele projektu :

Młodym ludziom coraz bardziej brakuje ruchu, dzieci stają się niewolnikami telewizji, Internetu i gier komputerowych. Ruch nie daje już radości, a przynosi wyłącznie zmęczenie i odbija się na zdrowiu młodych Polaków.

Tak więc projekt ma za zadanie PROMOWANIE czynnego uprawiania SPORTU, a także:
– wzbudzenie zainteresowania i zwiększenie wiedzy z zakresu tańca sportowego,
– pracę nad sprawnością fizyczną dzieci i korygowaniem wad postawy
– nauczenie dzieci zasad dobrego wychowania, podniesienie ich kultury osobistej oraz zaszczepienie takich cech jak: otwartość, kreatywność, systematyczność, samodyscyplina, kształtowanie cech prospołecznych.

Generalnie rzecz biorąc taniec rozwija koordynację ruchową, poprawia motoryczność, wzmacnia orientację przestrzenną, a także nadaję ruchom dziecka sprężystości i lekkości. Cały cykl zajęć przyczyni się przede wszystkim do wyrobienia w dziecku nawyku UPRAWIANIA SPORTU i harmonijnego rozwoju fizycznego. To także sposób na przeciwdziałanie powstawaniu wad postawy, zapobieganiu nadwadze i otyłości wśród młodego pokolenia. Być może dla niektórych uczestników projektu taniec stanie się rzeczywiście PASJĄ, którą będą mogli kontynuować w Klubie Sportowym Perfect Dance.

Informacja: Paulina Kubiak