Symulacje osób niepełnosprawnych w klasie 1b

W piątek (23.11.2018) uczniowie klasy 1b mieli okazję spotkać osobę niepełnosprawną na wózku inwalidzkim oraz wziąć udział w symulacjach, czyli dotknąć, zobaczyć, poczuć jakie są deficyty rozwojowe wśród ludzi oraz jakie są udogodnienia dla poprawy komfortu funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Dzieci miały możliwość spaceru z laską dla niewidomych, założenia gogli z różnymi wadami wzroku, słuchawek wygłuszających, zapoznania się z takimi atrybutami jak: karta do podpisu, karta z wyżłobieniami na banknoty polskie, brzęczyk do wody, wieszak na skarpetki, chińczyk dla niewidomych, obciążniki na ręce, kostka do gry, książka napisana Alfabetem Braille’a. Uczniowie mieli możliwość także obejrzenia krótkiego filmu o osobach niepełnosprawnych.

Sylwia Hebda