Filozofia nauczycielką życia!

Uczennice z klasy 6B: Kasia, Milena, Tosia i Zosia przeprowadziły warsztaty filozoficzne „Każdy może być filozofem – sztuka zadawania pytań”, w których uczestniczyli uczniowie kl. 4 ze Szkoły Podstawowej nr 2. Dzieci zapoznały się z wybranymi sylwetkami czterech filozofów, formułowały pytania. Czytały fragmenty książek filozoficznych dla młodszych czytelników z serii „Pomelo” autorstwa Ramony Bădescu. Czwartoklasiści układali puzzle z sylwetkami Pitagorasa, Kanta, Edyty Stein i Sokratesa. Układali również cytaty tych filozofów z rozsypanki wyrazowej. Prowadzące i uczestnicy byli bardzo zaangażowani, o czym świadczą zdjęcia. Małgorzata Jaszczołt – opiekun oraz Kasia, Milena, Tosia i Zosia – prowadzące warsztaty.

Tekst przygotowała: Małgorzata Jaszczołt