Wrocławski konkurs języka angielskiego i niemieckiego „Idiomy i przysłowia w obrazach”

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XIII edycji konkursu pt.:

WROCŁAWSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO„IDIOMY I PRZYSŁOWIA W OBRAZACH”

Jest to konkurs językowy polegający na prezentacji idiomów lub przysłów języka angielskiego lub niemieckiego w formie ilustracji, komiksu lub mini – scenki video/etiudy filmowej.

REGULAMIN

Organizatorem konkursu jest Gimnazjum Dwujęzyczne z językiem niemieckim nr 48 oraz Liceum Ogólnokształcące nr XIII wchodzące w skład Zespołu Szkół Nr 5 we Wrocławiu.

Cele konkursu:

rozbudzanie zainteresowań lingwistycznych uczniów, pokazywanie różnorodności narzędzi językowych do opisywania rzeczywistości oraz rozwijanie i prezentowanie uzdolnień poprzez twórczość plastyczno – artystyczną.

Tematyka konkursu:

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: Klasy 1-4 SP oraz Klas 5-8 SP i klasy gimnazjalne

Przebieg konkursu:

Uczniowie budynku A składają prace u swojego  nauczyciela angielskiego. Uczniowie budynku B składają opisane wg wzoru prace w portierni budynku A do dnia 21.04.2019.

Następnie jury w składzie nauczycieli języka angielskiego oraz nauczyciela plastyki wybiorą najlepsze prace, które zostaną przekazane na Wielki Wrocławski Finał do organizatora konkursu.

Dodatkowo za wykonana pracę można otrzymać ocenę z języka angielskiego.

W skład jury Wielkiego Wrocławskiego Finału wchodzić będzie zespół nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego, nauczyciel akademicki prowadzący zajęcia z rysunku architektonicznego, dziennikarz telewizyjny. W ocenie będzie brana pod uwagę trafność przedstawienia  znaczenia idiomu lub przysłowia, oryginalność, pomysłowość oraz walory estetyczne obrazów. Zwycięzcy będą wybierani w dwóch kategoriach: SP klasy 1-4 i SP klasy 5-8 i klasy gimnazjalne

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10.05.2019 r. na stronie internetowej Organizatora oraz przekazane drogą elektroniczną na adresy mailowe szkół laureatów konkursu.

Forma prac:

Wybór techniki plastycznej należy do uczestników: kredka, pastele, ołówek, akwarela, itp. mini-scenki ilustrujące idiom/etiudy filmowe należy nadesłać w formie zdjęć lub obrazów w formacie  DVD, JPG.

UWAGA!

1. Na odwrocie pracy należy umieścić następujące informacje:
Idiom:
Imię i nazwisko ucznia
Imię i nazwisko opiekuna
  • Konieczne jest również wypełnienie zgody na konkurs- uczniowie budynku A-do pobrania u p. E.Gieroń lub TUTAJ

UWAGA! Przy samodzielnym drukowaniu na odwrocie formularza należy koniecznie wydrukować klauzulę o ochronie danych.