Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna (budynek A) i Centrum Informacyjne (budynek B) zapraszają do udziału w następujących akcjach i konkursach:

W budynku A klasy 1-5

• Akcja „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”.
  • Konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-5 pod tegorocznym hasłem „Wyobraź sobie…”. Uczniowie przynoszą do biblioteki pracę plastyczną do końca października. Na początku listopada nastąpi rozstrzygnięcie konkursu,
    a na zwycięzców czekają niespodzianki.
  • Zajęcia integracyjne z elementami pedagogiki zabawy „Bajka o Ćwierćlandzie” dla klas 4.
  • Tydzień ze słownikami ortograficznymi – zajęcia dla uczniów klas 4.
  • Czytamy artykuły w czasopismach – zajęcia dla uczniów klas 2.

W budynku B klasy 6-8

• Tydzień ze słownikami (21-25 października) – zajęcia dla ochotników z klas 6 i 7.
  • Tydzień z grami planszowymi (14-18 października).
  • Quiz „Znajdź w Centrum Informacyjnym…”
  • Plakat „Wyobraź sobie – a to książka właśnie” – konkurs plastyczny.
  • Konkurs klasowy na mapę myśli „Książka źródłem wyobraźni”. Każdą klasę prosimy o dostarczenie do CI przynajmniej jednej mapy myśli do 25 października.
  • Akcja „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”.
  • Akcja „Wyobraź sobie – portret z książką” – projekt integracyjny
    dla budynku A i B współorganizowany z sekcją fotograficzną i dekoracyjną.

Szczegóły dotyczące akcji i konkursów dostępne są u nauczycieli bibliotekarzy oraz na tablicy przed biblioteką szkolną w budynku A i Centrum Informacyjnym w budynku B.

Przygotowały: Alicja Dral i Małgorzata Jaszczołt nauczyciele bibliotekarze