Lekcja o miłości, czyli czy dobrze jest być zakochanym? – zajęcia etyki w klasach trzecich

W dniu 17.03.2021 r. Julka Janowicz ucz. kl. 3a przeprowadziła zajęcia etyki dla koleżanek i kolegów. Tematem lekcji była miłość. Julka zaprezentowała fragment książki Uczucia. Co to takiego? z serii Dzieci filozofują. Uczniowie starali się odpowiedzieć na pytania: Czy można być szczęśliwym, gdy kocha się bez wzajemności? Czy miłość daje wyłącznie szczęście? Czy zakochujemy się w osobie czy w tym, co robi? Czy można przewidzieć, jak długo będzie trwała miłość? Od czego to zależy? Czy mamy unikać miłości, aby nie narażać się na cierpienie? Co to znaczy kochać a być zakochanym?
Na zakończenie zajęć uczniowie dzielili się wrażeniami z lekcji, którą prowadziła ich koleżanka. Lekcja bardzo się podobała zarówno uczestnikom jak i Julce prowadzącej zajęcia.
Zapraszamy do fotorelacji z zajęć.

Przygotowała: Małgorzata Jaszczołt