Jak pszczoły do miodu

W piątek klasa 2A zrealizowała kolejne zadanie z projektu „Klasa w terenie”, którym było wyjście w ciekawe miejsce związane z przyrodą. Razem w wychowawcą klasy Panią Izabelą Babską wybraliśmy się więc na wystawę do „Pasieki Dziadka Tolka”.  Podczas warsztatów pszczelarskich dzieci dowiedziały się jak wygląda życie pszczół od jaja do ich ostatniego dnia oraz co pszczoły robią w poszczególne pory roku. Uczniowie mogli wykręcić miód w wirówce, z także zobaczyć i dotknąć prawdziwego plastra miodu. Zobaczyli również, że już od tysięcy lat, bo już w czasach jaskiniowców miód i pszczoły odgrywały ważną rolę, a także w starożytnym Egipcie sama Kleopatra doceniała ten złoty płyn biorąc kąpiele w mleku i miodzie. Na koniec dzieci samodzielnie zrobiły świecę z pszczelego wosku oraz przymierzyły specjalny kapelusz pszczelarza. Nie zabrakło również zagadek i gier tematycznych sprawdzających zdobytą wiedzę. Myślę, że wszyscy będą pamiętać jak ważne i potrzebne są nam pszczoły w codziennym życiu.

Zapraszamy do obejrzenia naszej foto relacji.

Przygotowała Pani Urszula Taborek i Izabele Babska.