Ogólnopolska lekcja online pt.: „Reformy gospodarcze Władysława Grabskiego a współczesne wyzwania”

W dniu 11.01.2024r. uczniowie klasy  8c uczestniczyli w ogólnopolskiej lekcji online pt.: „Reformy gospodarcze Władysława Grabskiego a współczesne wyzwania” zorganizowanej przez Komitet Organizacyjny Roku Edukacji Ekonomicznej 2024, a wraz z nimi , w lekcji, uczestniczyło około 15,5 tys. uczniów z kilkuset szkół z całej Polski. Lekcję poprowadzili prof. Witold Orłowski – ekonomista i edukator i Waldemar Zbytek – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego REE 2024.

11 stycznia 1924 r. Sejm II Rzeczypospolitej uchwalił ustawę o naprawie Skarbu Państwa i reformie walutowej. Była to jedna z kluczowych reform premiera Władysława Grabskiego, która doprowadziła m.in. do ustabilizowania waluty i pokonania hiperinflacji. W trakcie lekcji, nawiązując do historycznych reform gospodarczych, omówione zostały  współczesne wyzwania i trudności przed jakimi stoi Polska i świat.

Rok 2024, uchwałą Senatu z dnia 7 września 2023 r., został ogłoszony Rokiem Edukacji Ekonomicznej, jest unikalną szansą na powszechne promowanie wiedzy finansowej, budowanie właściwych postaw wśród społeczeństwa i trwałą zmianę – w myśl hasła „Ekonomia – rozumieć, by świadomie decydować”.

Rok Edukacji Ekonomicznej 2024 to inicjatywa Fundacji GPW, Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Czepczyński Family Foundation, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Związku Harcerstwa Polskiego.

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”
J.Korczak

Beata Sienkiewicz