1 maja 2004 r. Polska stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Tego dnia unijne członkostwo uzyskały także: Cypr, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Słowacja, Słowenia i Węgry. Było to największe w historii rozszerzenie UE. Tego dnia w Dublinie (Irlandia pełniła wówczas półroczne przewodnictwo w Radzie UE) przy dźwiękach „Ody do radości” na maszty wciągnięto 25 flag państw unijnych.
W dniu 7 maja 2024r. uczniowie klas 7a, 7b, 7c, 8b uczestniczyli w ogólnopolskiej lekcji z okazji 20-tej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, zorganizowanej przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości. Lekcję poprowadził profesor Witold Orłowski, zwrócił uwagę, ze uczestniczy zajęć to ludzie, który urodzili się w po roku 2004, dlatego nie zawsze potrafią odpowiedzieć na pytanie: Jakie korzyści dało Polsce członkostwo w Unii Europejskiej?
Na lekcji uczniowie otrzymali odpowiedzi na pytania: Dlaczego powstała Unia Europejska? Kiedy Polska przystąpiła do Unii? Dlaczego nie byliśmy w niej od początku? Dlaczego Polska otrzymuje pieniądze z budżetu Unii? Gdzie widać efekty tych transferów? Dlaczego dochody Polaków są wyższe z powodu członkostwa w Unii? Dlaczego dzięki członkostwu szybciej rośnie produkcja (PKB) Polski? Jakie inne korzyści daje nam członkostwo w Unii, ale jakie nakłada to również obowiązki?