Zakończenie projektu ” Klasa w terenie”. 2a

Głównym celem edukacyjnego projektu ,,Klasa w terenie” jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową- angażującą różne zmysły.

Naszym pierwszym zadaniem była plastyka w terenie, czyli tworzenie prac z darów natury. Dzieci przyklejały to, co znalazły wokół siebie na ramkę tworząc w ten sposób obrazy. Był ruch, świeże powietrze, obcowanie z przyrodą oraz dobra zabawa. Kolejnym zadaniem była obserwacja chmur, dzięki któremu dzieci uczyły się rozróżniać rodzaje chmur, a następnie wykonały prace plastyczną malowanie nieba w plenerze. Uczniowie również stworzyli wspaniałe zielniki oraz odwiedzili „Pasiekę Dziadka Tolka” gdzie dowiedzieli się dużo różnych ciekawostek z życia pszczół. Zrobiliśmy również instrumenty z przedmiotów z recyklingu, które wypełniliśmy darami natury takimi jak patyki, kamienie szyszki itp. Po zakończonym projekcie szkoła uzyskała certyfikat, a wszystkie dzieci otrzymały dyplomy.

Przygotowała Urszula Taborek