Warsztaty ekologiczne klas 6 w Miliczu

Uczniowie z klas: 6a, 6b i 6c uczestniczyli w dn. 13.06.2024r. w wycieczce do Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego w Miliczu. Tam wzięli udział w warsztatach o tematyce ekologicznej. Na uczniów czekały eko-wyzwania, które wymagały umiejętności  współpracy w grupie i kreatywnego myślenia. Uczniowie musieli m.in. wykonać obliczenia matematyczne dotyczące zużycia wody i energii, ułożyć wierszyki, zbudować filtr do wody, posegregować odpady i stworzyć konstrukcje z materiałów do recyklingu. Obejrzeli również film edukacyjny o problemie globalnego ocieplenia. W przerwie można było skosztować naturalnego soku z Doliny Baryczy. Po zajęciach warsztatowych był czas na zwiedzanie Muzeum Bombki oraz ognisko i odpoczynek na świeżym powietrzu.

Wychowawczynie klas 6: Anna Bieniek, Marta Janeczko, Małgorzata Karpińska