Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania na przełomie września i października w naszej szkole dużo się czytało!

Uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych czytali młodszym kolegom własne wiersze zamieszczone w tomiku wydanym z okazji 13. edycji konkursu poetyckiego Młody Poeta Dolnego Śląska. Prezentowali również fragmenty swoich ulubionych książek. Uczniowie klas pierwszych obejrzeli teatrzyk Kamishibai „Piesek ze skrzydłami”, przygotowany przez uczennice z klasy 2b. Czwartoklasiści na lekcjach języka polskiego czytali łamańce językowe.

Uczniowie klas 5-8 wzięli udział w akcji „Czytanie na śniadanie”. Podczas przerwy śniadaniowej wysłuchali pięknie czytanego przez swoje koleżanki i swoich kolegów opowiadania „Strzała na księżycu” ze zbioru „Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe” Alexa Roviry i Francesca Mirallesa.

Małgorzata Jaszczołt

Wanda Jełowicka