Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych „Poznajmy się w bibliotece”

Październik na całym świecie to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku przebiega pod hasłem „Poznajmy się w bibliotece”. Wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w czytelniczych akcjach i konkursach. Szczegółowe informacje znajdziecie w bibliotece szkolnej w budynku A, w Centrum Informacyjnym w budynku B lub u łączników z CI.

Budynek A klasy 1-4

1. Zajęcia integracyjne z elementami pedagogiki zabawy dla klas 4 „Bajka o Ćwierćlandzie”.
  2. Zajęcia dla uczniów dla klas 4 „Tydzień ze słownikami ortograficznymi”.
  3. Konkurs plastyczny dla klas 1-2 „Projekt okładki”.
  4. Zajęcia literacko-plastyczne z elementami biblioterapii dla klas 1 „Z wizytą u pana Józefa”.
  5. Akcja „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”.
  6. „Poznajemy się w bibliotece, nawiązujemy relacje, podejmujemy wspólne aktywności” – wystawa prac plastycznych uczniów klas 4

Budynek B klasy 5-8

Quiz „Znajdź w Centrum Informacyjnym…”

Quiz składa się z czterech rund. W każdy poniedziałek października w Centrum Informacyjnym czekać będą na Was zadania dotyczące umiejętności poruszania się wśród księgozbioru Centrum, wyszukiwania określonych książek oraz odnajdywania w nich odpowiedzi na zadane pytania. Rozwiązanie wszystkich zadań należy dostarczyć do 31 października. Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy.

Akcja „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”

Podaruj książkę bibliotece szkolnej z okazji jej święta! Biblioteka czeka na lektury oraz inne tytuły literatury pięknej, w tym również poezji, czy też literatury popularno-naukowej z różnych dziedzin. Biblioteka liczy na Waszą życzliwość i hojność!

Konkurs plastyczny na plakat „Poznajmy się w bibliotece”

Wykonaj plakat ilustrujący hasło „Poznajmy się w bibliotece”. Wykonany dowolną techniką plakat, w formacie A4, należy przynieść do CI do 20 października. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają cząstkową ocenę bardzo dobrą z plastyki. Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody.

Czytelnicze spotkania integracyjne „Poznajmy się w bibliotece”

W czwartym tygodniu października odbędą się integracyjne spotkania czytelnicze. By wziąć udział w spotkaniu należy:

1. przygotować swój bilet wstępu na spotkanie – kartka A4 w poziomie, na lewej połowie narysuj okładkę swojej ulubionej książki, na prawej połowie podaj tytuł oraz imię i nazwisko autora tej książki, a także napisz krótką wypowiedź pisemną (5-10 zdań), zaczynającą się zdaniem: „To jest moja ulubiona książka, ponieważ…”. Pisemną wypowiedź napisz w edytorze tekstu, wydrukuj, wytnij i przyklej do kartki A4.
  2. przyjść na spotkanie z biletem oraz ulubioną książką.

W trakcie spotkania uczestnicy opowiedzą o swoich ulubionych książkach oraz wezmą udział w czytelniczych zabawach integracyjnych. Za przygotowanie się do spotkania i aktywny udział w zabawach uczestnicy otrzymają cząstkową ocenę bardzo dobrą z języka polskiego. Jeżeli chcesz wziąć udział w spotkaniu – zgłoś się do łącznika klasowego z CI lub do Centrum Informacyjnego.

Małgorzata Jaszczołt
Wanda Jełowicka