Korona Gór Polski –wystawa malarstwa pejzażowego w Galerii Podróżnika w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej w Rynku

We wrześniu, na lekcjach plastyki uczniowie klas: 6a, 7b, 7c, 7d, 7e realizowali projekt artystyczny „Korona Gór Polski”.  Młodzi artyści w sposób twórczy wykorzystali wiedzę krajoznawczą i warsztat malarski, aby pokazać piękno polskich szczytów o różnych porach dnia i roku.  Największym zainteresowaniem młodych twórców cieszył się, znajdujący się w Beskidzie Żywieckim, drugi co do wybitności w Polsce, szczyt nazwany Babią Górą znany również jako „Kapryśnica” lub „Matka niepogód”. Góra słynie z przepięknych wschodów i zachodów słońca. Uczniowie również często wybierali tatrzańskie Rysy, pobliską  Ślężę oraz najwybitniejszy  w Polsce szczyt- karkonoską Śnieżkę. Na wystawie podsumowującej wrześniowy projekt, można  również oglądać   pejzaże przedstawiające: sądecką Radziejową, bieszczadzką Tarnicę, pienińską Wysoką, gorczańskiego Turbacza, Skrzyczne w Beskidzie Śląskim jak i inne mniej popularne, ale równie piękne panoramy rozpościerające się ze zdobytych  szczytów.

Wystawę można oglądać do 25 października – Rynek 58.