Projekt „Edukacja w Ruchu”

Już wkrótce dzieci z klasy 3a i 2a wezmą udział w aktywnych wyzwaniach, które łączą naukę z aktywnością fizyczną. 🤸📚

Dlaczego realizujemy ten projekt?

Rekomendacje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mówią o tym, że do prawidłowego rozwoju, dzieci potrzebują co najmniej 60 minut aktywności fizycznej dziennie, codziennie, aby rozwijać się prawidłowo. Tymczasem wyniki wielu badań wskazują na to, że dzieci są niewystarczająco aktywne fizycznie, a statystyki dotyczące siedzącego stylu życia najmłodszych stale się pogarszają.

Co więcej, dużo czasu w pozycji siedzącej dzieci spędzają przy nauce – w szkole, przedszkolu i w domu. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o ruch, który będzie towarzyszył im w ciągu całego dnia – również w czasie nauki.

Jakie korzyści może przynieść dzieciom udział w projekcie?

●     PRAWIDŁOWY ROZWÓJ PSYCHOFIZYCZNY

Więcej okazji do ruchu w ciągu dnia to oprócz oczywistej dbałości o kondycję fizyczną i psychiczną dzieci, niezbędny element ich prawidłowego rozwoju.

●     LEPSZE WYNIKI W NAUCE

Już kilka minut ruchu dziennie poprawia koncentrację, co może przełożyć się na lepsze osiągnięcia edukacyjne.

●     JESZCZE LEPSZA INTEGRACJA GRUPY

Zabawy ruchowe wzmacniają więzi między dziećmi, co wpływa na lepszą atmosferę w grupie.

●     RUCH I DOBRA ZABAWA

Wykonując zadania ruchowe, osadzone w atrakcyjnej fabule, dzieci zostają uczestnikami pasjonujących przygód, które nie tylko dostarczają cennych treści edukacyjnych, ale także przynoszą wiele radości i uśmiechu.

Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją V4Sport, Akademią Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu oraz Akademią Krokieta i Lamy. Inicjatywa finansowana jest ze środków Gminy Wrocław.

Wkrótce podzielimy się z Wami relacją z realizacji pierwszego wyzwania.

Do usłyszenia!

#edukacjawruchu #edukacjawruchuWroclaw #PhysicallyActiveLearning

@FundacjaV4Sport (Fundacja V4Sport)

@awf.wroc (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu)

@AkademiaKrokietaiLamy (Akademia Krokieta i Lamy)

@wroclaw.wroclove (Wrocław [Wroclove])

Przygotowała pani Urszula Taborek.