Informacje o szkolnym etapie VIII Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”

Drodzy Uczniowie,

informujemy, że w naszej szkole dnia 3 marca 2025 roku na 5 i 6 godzinie lekcyjnej odbędzie się szkolny etap VIII Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”.

Konkurs organizowany jest dla chętnych uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VI oraz klas VII-VIII. Do etapu międzyszkolnego przejdzie maksymalnie dwóch uczestników-laureatów z każdej kategorii wiekowej.

Etap międzyszkolny organizuje Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru i Ośrodek Pamięć i Przyszłość w dniach 26-27 marca 2025 w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184 we Wrocławiu.

Zgłoszenia do szkolnego etapu przyjmują nauczyciele języka polskiego do dnia 20 lutego 2025 roku.

Przypominamy:

  • czas trwania występu nie może przekroczyć 5 minut
  • wiersz wybrany do etapu szkolnego będzie jednocześnie tekstem zgłoszonym do etapu międzyszkolnego (dotyczy to uczestników, którzy przejdą dalej)
  • komisja konkursowa będzie zwracać uwagę na dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję, umiejętności modulacji i stosowania siły głosu oraz na ogólne wrażenie artystyczne
  • na stronie organizatora w górnym poziomym pasku menu w zakładce Syberiada można znaleźć utwory dotyczące  tematyki zesłań i pobytu na Syberii, które mogą być wykorzystane przez uczestników konkursu;

link do zakładki:

(https://www.pamiecsybiru.wroclaw.pl/index.php?spid=36)

  • celem konkursu jest popularyzowanie poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na „nieludzką ziemię”.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym etapie konkursu!

 Informację przygotowały:

p. Marta Kruk i p. Katarzyna Sztur