X Międzyszkolne Warsztaty Promocji Zdrowia: „Bądź przyjacielem swojego zdrowia”

Nasza szkoła, jako placówka należąca do „Wrocławskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie” bierze udział w wielu wydarzeniach związanych z promowaniem zdrowego trybu życia.

W dniu 24.11.2018 uczennice klasy 6c- Magda Kaczmarska oraz Dominika Zawiślańska pod opieką p. Ewy Gieroń wzięły udział w X Międzyszkolnych Warsztatach Promocji Zdrowia pod hasłem „Bądź przyjacielem swojego zdrowia” organizowanych przez Wrocławskie Stowarzyszenie Narodowego Czynu Pomocy Szkole, Szkołę Podstawową nr 45 we Wrocławiu we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Celem warsztatów było propagowanie i upowszechnianie wśród dzieci szkół podstawowych zdrowego stylu życia, wiedzy ekologicznej   oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych.

Uczniowie wrocławskich szkół podstawowych wzięli udział w czterech różnych kategoriach warsztatów pt.: Emocje, Zdrowe odżywianie, Ruch, Ekologia, dzięki czemu w aktywny i twórczy sposób mogli spędzić sobotnie przedpołudnie, a także wzbogacić swoją wiedzę dotyczącą tych tematów świetnie się przy tym bawiąc.

Informację przygotowała: Ewa Gieroń