Wyniki konkursu Náboj Junior

W dniu 23. listopada 2018 roku, pierwszy raz we Wrocławiu, odbył się konkurs Náboj Junior. Są to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn. Biorą w nich udział drużyny z trzech krajów: Czech, Słowacji i Polski. Zawody trwały 120 minut, podczas których drużyny starały się rozwiązać jak najwięcej zadań z zakresu fizyki i matematyki.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Mikołaj Mężyk 8D, Wojciech Orański 8D,  Kajetan Mróz 7E, Krzysztof Śmigiel 8A.

Zajęliśmy 5 miejsce we Wrocławiu wśród 34 drużyn m.in. z:  Wrocławia, Lubina, Głogowa, Węglińca, Lubania, Bolesławca czy Dusznik Zdroju.

Na terenie naszego kraju zajęliśmy 32 miejsce na 197 startujących drużyn, zaś 167 miejsce wśród wszystkich trzech krajów (na 987 miejsc).

Gratulacje!

Życzymy dalszych sukcesów w matematyczno-fizycznych zmaganiach.

Opiekun drużyny: Anna Serwik-Mróz (Autor wpisu)