Goście z Olimpu na warsztatach filozoficznych

Uczniowie z klasy 6 B: Kasia Stefanowicz, Tosia Kiestrzyń, Zosia Rydel, Milena Manikowska, Kuba Drybka oraz Kacper Iwański przeprowadzili dla grupy uczniów z klasy 1A i 1C warsztaty filozoficzne „Jak należy rozmawiać”. Dzieci obejrzały spektakl „Kłótnia bogów”, zadawały pytania zaproszonym gościom z Olimpu. Najmłodsi uczestnicy szukali odpowiedzi na najważniejsze pytanie: Jak należy rozmawiać, aby nie było kłótni. Zaprezentowano najmłodszym książki z biblioteki szkolnej, których bohaterami są bogowie greccy, prowadzący zachęcali do ich wypożyczania i czytania. Szóstoklasiści przygotowali dla dzieci miłą zabawę – układanie puzzle z postaciami bogów. Na zakończenie zajęć najmłodsi rysowali to, co im się najbardziej spodobało lub to, co zapamiętali z zajęć. Prace pierwszoklasistów zawierały najczęściej  postaci bogów wraz z atrybutami.

Zapraszamy  do obejrzenia krótkiej fotorelacji z warsztatów.

Informację przygotowała: Małgorzata Jaszczołt