Rozpoczęcie Akcji Strajkowej

Z ostatniej chwili: AKCJA   STRAJKOWA

Szanowni Państwo ,

Rodzice Uczniów i Wychowanków Naszej Szkoły!

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się do odwołania akcja protestacyjna pracowników Naszej Szkoły. Nie jestem w stanie przewidzieć ilu pracowników weźmie udział w proteście, a ilu będzie chciało podjąć pracę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa tylko dyrektor szkoły nie może wziąć udziału w strajku. A w związku z tym, iż wstępnie wyraziło swoje poparcie dla działań protestacyjnych ponad 90 % załogi SP71, zakładam, że będę jedyną osobą, która może zapewnić opiekę w szkole Państwa dzieciom. To uniemożliwia mi skuteczne wywiązanie się z ustawowych obowiązków. Ponownie zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą, licząc na zrozumienie tej patowej sytuacji,  o nieprzysyłanie dzieci do szkoły i zapewnienie im opieki we własnym zakresie.

W sprawie egzaminów gimnazjalnych i klas ósmych przesłana w piątek informacja pozostaje nadal aktualna: w wyznaczonych dniach egzaminów uczniowie kas gimnazjalnych i ósmych zgłaszają się o wyznaczonej porze do szkoły, aby przystąpić do egzaminów państwowych. Jako osoba odpowiedzialna za organizację i przebieg egzaminów w szkole, dołożę wszelkich starań, aby ich przeprowadzenie było możliwe w naszej szkole.

O dalszym, niemożliwym do przewidzenia w dniu dzisiejszym , przebiegu zdarzeń będę Państwa informował na bieżąco.

Dyrektor SP71
Leszek Wesołowski