Chyba wszyscy z nas wiedzą co to oznacza, jednakże nie każdy wie jak to się zaczęło…

Tradycja obchodzenia Walentynek sięga średniowiecza, choć istnieje kilka teorii na temat pochodzenia tego święta. Nazwa niewątpliwie wywodzi się od św. Walentego – chrześcijańskiego biskupa i męczennika. Jednakże to, że walentynki rozprzestrzeniły się na cały świat, jest zasługą brytyjskiego pisarza i poety – sir Waltera Scott’a. To on właśnie wysłał pierwszy liścik miłosny do swojej żony. W Polsce zyskały popularność dopiero w latach 90. Do najpopularniejszych zwyczajów należą: wysyłanie kartek z wyznaniem miłosnym, wspólne wyjście do kina lub na romantyczną kolację. Choć w tym roku pandemia uniemożliwia nam świętowanie na całego, nie pozwólmy zaprzepaścić tak daleko sięgającej tradycji!
(aut. Pola)

Walentynki… pozornie zwykły dzień, ale czy na pewno?

Powszechnym zjawiskiem wśród ludzi jest krótkowzroczność, przejawiająca się na różnych płaszczyznach. Można ją zaobserwować podczas celebrowania owego święta. Jedni kupują kwiaty, drudzy bombonierki. W większości przypadków decydujemy się na rzeczy materialne. A co z gestami? Czy naprawdę myślimy, że podarowanie misia czy też róży wyrazi nasze uczucia bądź zrekompensuje brak czułości, opiekuńczości i miłości w pozostałe dni? Ludzie mają tendencję do nieprzywiązywania wagi do rzeczy właściwych i drobnych. A należy pamiętać, że to te małe gesty mogą okazać się strzałem amora! W prosty, skromny sposób można wyrazić swe najskrytsze uczucia i sprawić, że ten pozornie zwykły dzień przepełni się radością i z pewnością, będzie mieć pozytywny wydźwięk w przyszłości. Dlatego dbajmy o naszych bliskich każdego dnia, a Walentynki niech będą jedynie pretekstem do rozpoczęcia!
(aut. Martyna)

❤️

Zachęcamy Was również do wzięcia udziału w dwóch konkursach:
1) quizizz walentynkowy logując się do gry wybierz taki login byś był/była rozpoznawalna (imię, nazwisko, klasa). Link jest aktywny do 15 lutego do godz. 15.00.
2) bystre oko – wykreślanka – znajdź ukryte 14 haseł walentynkowych. Przyślij zrzut ekranu z wynikiem do p. Emilii Wróbel (przez Czat Teams)

Walentynkowa lista przebojów:
– U2 – „With Or Without You”,
– QUEEN – „Love Of My Life”,
– Billie Eilish – „I love you”,
– QUEEN – „Your my best friend”,
– The Police – „Every Breath You Take”,
– QUEEN – „Somebody To Love”,
– Lady Gaga i Bradley Cooper – „Shallow”,
– John Legend – „All Of Me”,
– ABBA – „Take A Chance On Me”,
– ABBA – „Mamma mia”,
– ABBA – „Lay All Your Love On Me”,
– One Direction – „Perfect”,
– Will Wood – „Skeleton Appreciation Day In Vestal Ny (bones)”
– „Let me love you” DJ Snake,
– „In the Name of Love” – Bebe Rexha, Martin Garrix,
– „Love On The Brain” – Rihanna,
– „i hate u, i love you” – Olivia O’Brien, gnash
– Fool – cavetown,
– Heather – Conan Gray,
– You belong with me – Taylor Swift
– „Shape Of My Heart” Sting ,
– Ed Sheeran – „Perfect” ,
– Paweł Domagała – „Weź nie pytaj”
– Kortez – „Dobrze, że Cię mam”,
– Whitney Houston – „I will always love you”
– Celine Dion – „Because you loved me”
– Foreigner – „I want to know what love is”,
– Michael Bolton – „When a man loves a woman”
– Elton John – Can You Feel The Love Tonight
-Ed Sheeran – Thinking Out Loud
– Beyoncé – Halo
– Ellie Goulding – Love Me Like You Do
– ,,Love is here” Starsailor
– ,,Tajemnica” Goya
– ,,Prąd” Natalia Przybysz
– ,,Free to love” Lp
– ,,Love radiation” Uniqplan
– ,,Over pool” Róisin Murphy
– ,,Happy without you” Annie

(Małgosia, Zuzia, Julia i Antoine)
❤️

Wszystkich uczniów zachęcamy również do wysyłania sobie nawzajem (dowolnym kanałem) e-walentynek.
Życzymy Wam pięknego dnia! Udanych Walentynek ❤️❤️❤️

❤️

W imieniu Samorządu Uczniowskiego informację na stronę przygotowały Pola, Martyna, Zuzia, Małgosia, Julia, Antoine.