Wojewódzki Konkurs Literacki Wędrówki Szlakiem Wartości – POŻEGNANIA

Fundacja PAX ET BONUM oraz Zespół Szkół nr 9 we Wrocławiu zapraszają uczniów z klas IV-VIII do udziału w Wojewódzkim Konkursie Literackim Wędrówki Szlakiem Wartości. Konkurs ten, zgodnie z Zarządzeniem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 26 lutego 2021 roku, należy do konkursów, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Temat prac konkursowych to POŻEGNANIE. Inspiracją powinien być fragment książki „Kubuś Puchatek” A. A. Milne:
– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Na konkurs można przysłać poezję lub prozę (opowiadanie, esej). Praca w kategorii poezji to 1 lub 2 utwory poetyckie. Praca w kategorii prozy nie może przekroczyć 2 stron A4, czcionka Times New Roman 12 pkt.

Komisja konkursowa dokona oceny zgłoszonych opowiadań biorąc pod uwagę:

• zgodność z myślą przewodnią konkursu,
  • oryginalność prezentowanych treści,
  • poprawność stylistyczna i językową,
  • poprawność ortograficzna i interpunkcyjną,
  • poziom literacki pracy,
  • twórczy charakter utworu.

Laureaci wyłonieni zostaną w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Laureaci I miejsca otrzymają nagrody rzeczowe, laureaci II i III miejsca otrzymają nagrody książkowe.

Ponieważ prace konkursowe należy zgłosić do organizatorów do 23 kwietnia, uczniów chętnych do udziału w konkursie proszę o przysłanie swoich prac na adres:

do 10 kwietnia, by był jeszcze czas na poprawki redakcyjne.

Zachęcam do udziału w konkursie.
Wanda Jełowicka