zdjęcie książki

Wyniki szkolnego konkursu fotograficzno-czytelniczego „Portret z ulubioną książką”

Na szkolny konkurs fotograficzno-czytelniczy „Portret z ulubioną książką” nadesłano 43 prace konkursowe, w tym: z klas I-III – 20, z klas IV-VI – 15, z klas VII-VIII – 7 i jedna praca z zerówki – poza konkursem.

Bardzo trudno było wyłonić laureatów. Wszystkie portrety są piękne, a opisy ulubionych książek ciekawe. Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom zaangażowanym w wykonanie zadań konkursowych. Mam nadzieję, że była do wspaniała okazja do wspólnej zabawy. Całą społeczność szkolną zapraszam do obejrzenia wszystkich prac w galerii

Niestety, nie wszyscy uczestnicy konkursu spełnili założenia drugiego konkursowego zadania. Oto jak brzmiało to zadanie:

„Napisz krótko, dlaczego wybrałaś/wybrałeś właśnie tę książkę. Swoją wypowiedź zacznij słowami: »To jest moja ulubiona książka, ponieważ…«. Długość tekstu napisanego przez uczniów klas I-III to 2-3 zdania, długość tekstu napisanego przez uczniów klas IV-VIII to od 3 do 5 zdań.”

Niektórych prac nie można było więc uwzględnić w procesie wyłaniania laureatów z powodów formalnych, to znaczy dlatego, że nie spełniły wymagań konkursowych. A szkoda!

Oto równorzędni laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach:

Klasy I-III – 6 laureatów spośród 14 prac spełniających kryteria formalne:
Igor Łuczak 1c
Dorota Maga-Buryś 1b
Maciej Mazurek 1c
Jan Podgórski 2b
Daniel Puzyniak 3a
Jan Urbanowicz 1a

Klasy IV-VI – 3 laureatów spośród 7 prac spełniających kryteria formalne:
Sonia Granosz 5b
Marta Krukowiak 4b
Kazimierz Zubczyński 4a

Klasy VII-VIII – 3 laureatów spośród 3 prac spełniających kryteria formalne:
Grzegorz Janukowicz 7b
Aleksandra Jaxa-Kwiatkowska 7b
Łukasz Podolski 8 c

Gratuluję laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu. Stosowne dyplomy i nagrody wręczone zostaną przy najbliższej możliwej okazji! Do spotkania przy okazji kolejnych akcji czytelniczych.

Wanda Jełowicka

Klasy IV-VI