Na czym polega przyjaźń: refleksje nad przyjaźnią, jako ważną wartością w życiu człowieka – zajęcia etyki uczniów klas 3

Taruni Kunio ucz. kl. 3a przeprowadziła w dniu 12.05.2021 r. zajęcia dla koleżanek i kolegów uczęszczających na lekcje etyki. Na zajęciach został poruszony temat przyjaźni. Taru zaprezentowała swoim koleżankom i kolegom napisaną przez siebie bajkę, w której Ola, bohaterka bajki, opowiadała o różnych postawach przyjaciółek. Dzieci szukały odpowiedzi na pytanie: co to jest przyjaźń, co kojarzy im się z przyjaźnią, jakie cechy powinien mieć przyjaciel, czym różni się przyjaźń między chłopcami a dziewczynkami. Na zakończenie zajęć uczniowie dzielili się wrażeniami z lekcji, którą prowadziły ich koleżanka.

Zapraszamy do obejrzeniu fotorelacji z zajęć.
Informację przygotowała p. Małgorzata Jaszczołt