bezPIECzni – projekt absolwentów naszej szkoły

Trójka ubiegłorocznych absolwentów naszej szkoły: Zofia Szczygieł (kierowniczka projektu), Julia Konwent oraz Antoni Miszkurka, wraz z trzema innymi uczniami V LO, przygotowali projekt dotyczący zanieczyszczenia powietrza związanymi z używaniem pieców.

Na prośbę absolwentów publikujemy informację o projekcie.

„Jesteśmy zespołem działającym w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Mieszkamy we Wrocławiu, a uczęszczamy do Liceum Ogólnokształcącego nr V. Nasz projekt bezPIECzni skupia się na poważnym problemie zanieczyszczenia powietrza substancjami, które wnikają do atmosfery podczas palenia w tzw. „kopciuchach”. To zjawisko ma wielki wpływ nie tylko na ludzi, ale równie na otaczającą nas florę i faunę. Możemy się tylko domyślać, co przyniesie przyszłość, jeśli nie spróbujemy rozwiązać tego problemu.

Celem naszego projektu jest zwiększanie świadomości ekologicznej i edukowanie Polaków na temat ochrony powietrza poprzez przedstawianie takich powszechnych problemów jak palenie w „kopciuchach” czy występowanie smogu. Wierzymy, że nasze działania przyczynią się do zmniejszenia ryzyka, jakie niesie za sobą palenie w piecach oraz niedbanie o środowisku, w którym żyjemy. Zacznijmy ratować świat już teraz – nie czekajmy.”