uczniowie w klasie

Problem kłótni i zgody między ludźmi – zajęcia etyki uczniów klas 4

Czy kłótnie są potrzebne? Problem kłótni i zgody między ludźmi – zajęcia etyki uczniów klas 4

Taruni Kunio i Maja Wierdak ucz. kl. 4a przeprowadziły w dniu 3.11.2021 r. zajęcia dla koleżanek i kolegów uczęszczających na lekcje etyki. Na zajęciach został poruszony temat kłótni i zgody. Taruni zaprezentowała swoim koleżankom i kolegom napisane przez siebie opowiadanie, w którym bohaterowie próbowali odpowiedzieć na pytanie „Czy kłótnie są potrzebne?”. Uczniowie po wysłuchaniu tekstu opowiadania szukali odpowiedzi na pytanie: co trzeba robić, aby się nie pokłócić. Dziewczynki przygotowały również własne opracowane karty pracy: wykreślankę zawierającą wyrazy związane z tematem lekcji oraz krzyżówkę sprawdzającą znajomość tekstu. Na zakończenie zajęć uczniowie dzielili się wrażeniami z lekcji, którą prowadziły ich koleżanki. Zapraszamy do obejrzeniu zdjęć z zajęć.

Informację przygotowała: Małgorzata Jaszczołt