SP 71 Mistrzami V Wrocławskiej Ligii Szkół i Przedszkoli w szachach – 4 turniej Finałowy!!!

W ostatni piątek 20 stycznia 2017r., odbył się Finał V Wrocławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych i Przedszkoli współorganizowany przez naszą szkołę.

W tegorocznej edycji mieliśmy 175 uczestników w 7 grupach wiekowych z podziałem na turnieje dla dziewczynek i chłopców. Łącznie zostało rozegranych ponad 1500 partii, na uczestników czekało prawie 200 medali i ponad 50 pucharów. Zawodnicy z naszej szkoły zaprezentowali się fantastycznie.

W sumie w całym turnieju uczestniczyło 45 uczniów z klas 1-6 i wszystkie dzieci z naszych klas „0”. We wszystkich 4 turniejach ligi zdobyliśmy 18 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych medali. Dodatkowo w turniejach zerówkowych zostało rozdane 18 medali.

Puchary za klasyfikację indywidualną całej ligi w swoich kategoriach odebrali uczniowie:

I miejsce: Mira Moraś klasa Ia, Justyna Łochina klasa V c, Piotr Lecyk klasa IIa, Piotr Kejna klasa IVc,  Jakub Luberański klasa VI c;

II miejsce: Alicja Watemborska klasa VIc,

III miejsca: Maja Dziankowska klasa Ia,  Michał Dąbrowski klasa Ia.

Sukcesy indywidualne przełożyły się również na wspaniały sukces drużynowy szkoły, która w klasyfikacji drużynowej uzyskała 361 punktów i zajęła zaszczytne i w pełni zasłużone I miejsce i to właśnie do naszej szkoły trafił ogromny, piękny puchar.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tak dużej imprezy i cieszymy się, że udało się zakończyć V edycję Wrocławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych i Przedszkoli sukcesem !!!