Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole dużo się czytało!

Uczniowie klas 3 i 4 czytali młodszym kolegom własne utwory poetyckie, prezentowali im autorskie teatrzyki Kamishibai oraz przeprowadzili zajęcia dla klas 1, podczas których zaprezentowali interaktywną bajkę „O piesku bez imienia” w formie teatrzyku Kamishibai.

Uczniowie klas 4 na lekcjach języka polskiego czytali łamańce językowe.

Uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w trakcie przerwy śniadaniowej w szkolnej akcji „Czytanie na śniadanie”, podczas której wysłuchali fragmentu książki Wojciecha Widłaka „Dwa serca anioła” czytanego przez swoich kolegów. Tekst wybrany został w związku z Ogólnopolską Akcja Czytelniczą „Czytamy z sercem” z okazji Światowego Dnia Serca.

Wszystkim zaangażowanym w czytanie uczniom serdecznie dziękujemy – i tym czytającym, i tym pięknie słuchającym.

Małgorzata Jaszczołt
Wanda Jełowicka