MAŁE CICHE – BIAŁA SZKOŁA

Narciarstwo zjazdowe to jeden z najpiękniejszych sportów, uprawiany w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, w górskiej scenerii, na świeżym powietrzu, w celach zdrowotno-rekreacyjnych, poznawczych, estetycznych, dla własnej przyjemności i samodoskonalenia.

Tradycją naszej szkoły stały się organizowane w sezonie zimowym wyjazdy na narty. Od 13 do 17 marca uczniowie klasy 6c byli na Białej Szkole. Podczas pobytu dzieci uczyły się bezpiecznego zachowania na stoku, podstaw narciarstwa zjazdowego a zaawansowani narciarze doskonalili technikę jazdy na stoku w uroczej miejscowości Małe Ciche. Podczas pięciodniowego pobytu nie zabrakło również innych atrakcji: zwiedzanie Zakopanego, pieczenie kiełbasek, próby przed konkursem Złota Ryba. Niestety z powodu braku śniegu nie odbył się kulig. Dobrze przygotowany i naśnieżony stok narciarski oraz czyste górskie powietrze dały możliwość uczestnikom wyjazdu do oddania się białemu szaleństwu.