Wycieczka klas 7

Jeśli naszym przeznaczeniem byłoby być w jednym miejscu, mielibyśmy korzenie zamiast stóp.”

– Rachel Wolchin

W dniu 6 maja 2024r. wyruszyliśmy z opiekunami na poszukiwanie minerałów – kryształów górskich, na Wzgórza Strzelińskie. Zaopatrzeni w sprzęty do dłubania w ziemi (łyżki, śrubokręty, małe łopatki itp.) a także nieduże wiaderka czy pudełko na zebrane minerały  przystąpiliśmy do prac poszukiwawczych lekko zdystansowani…ale już po chwili podczas znajdowania coraz ciekawszych okazów nasze zainteresowanie poszukiwaniami rosło. Zgromadziliśmy wiele ciekawych okazów kwarcu. W czasie swoich poszukiwań mogliśmy zaobserwować występujące w tym miejscu kwarcyty daktylowe – osobliwość skalną Dolnego Śląska, na którą po raz pierwszy zwrócił uwagę J.W.Goethe.

Krótki, malowniczy spacer doprowadził nas do miejsca ogniskowego z wiatą, ławkami i stolikami. Zabawy, konkursy, smażenie kiełbasek i oczywiście strzelanie z łuku, wędrówka po linie,  wielkie bańki mydlane, walki „wielkimi pałami – to atrakcje, z których korzystaliśmy.

Odbył się też konkurs na najciekawszy znaleziony okaz kryształu górskiego, w konkursie zwyciężyli: Michalina i Michał z 7d oraz Dawid i Bartek z 7c.

Wycieczka, chociaż krótka, pozwoliła na spędzenie wspólnie czasu w oderwaniu od ławki szkolnej, a także telefonów czy komputerów😊.

Uczniowie klas 7 z opiekunami.