Z wizytą w świecie Mickiewiczowskich bohaterów!

Na ostatniej prostej przed tegorocznymi egzaminami uczniowie klasy 8B dnia 9 maja 2024 skorzystali z powtórkowej oferty edukacyjnej wrocławskiego Muzeum „Pana Tadeusza” (Rynek 6). W ramach zajęć utrwalili najważniejsze motywy tematyczne związane z eposem oraz z elementami świata przedstawionego w lekturze. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat funkcjonowania ówczesnej szlachty, organizacji dworku, ubioru szlacheckiego oraz typowych dla tego okresu form spędzania czasu. Uzupełniając wiedzę o staropolskiej gościnności, uczniowie mieli okazję w praktyce poćwiczyć nakrywanie do stołu i pokosztować staropolskich przypraw. Doskonale zaaranżowane eksponaty muzealne pozwoliły zatem zajrzeć do świata rodem z Soplicowa i przenieść się tam na chwilę, zgodnie ze słowami: „Wpadam do Soplicowa jak w centrum polszczyzny,/ tam się człowiek napije, nadysze ojczyzny (…)”.

Drodzy Uczniowie! Powodzenia na egzaminie! Moc serdeczności dla Was!

p. Marta Kruk

nauczyciel języka polskiego